VÁNOČNÍ TRHY

KOUZELNÁ VÁNOČNÍ NÁLADA V BERCHTESGADENU A SALZBURGU

V Berchtesgadenu, Salzburgu, u zámku Helbrunn i v okolních městečkách se s prvním adventem otevřou vánoční trhy. Řemeslné výrobky, vánoční doplňky, vůně svařáku a krásná předvánoční atmosféra. Těžko rozhodnout, kde je to hezčí. Nejlépe projít postupně všechny.

 

BERCHTESGÁDENSKÝ ADVENT

Koncem listopadu se otevřou  berchtesgádenské vánoční trhy. Zámecké náměstí slouží jako krásná kulisa adventním stánkům.Pěvecké sbory a místní muzika podbarvuje tu krásnou předvánoční atmosféru. Historické domy, nazdobené stromky, tradiční řemeslné výrobky, a místní speciality dělají z berchtesgádenských vánočních trhů pravou perlu celého regionu.

http://www.berchtesgadener-advent.com/

 

SALZBURSKÉ VÁNOČNÍ TRHY

Se svojí, již přes 525 let, starou tradicí patří vánoční trhy u Dómu a na Residenzplatzu mezi nejstarší a nejúspěšnější trhy na světě. Každoročně zde najdete nepřebernou směs lidové kultury, tradičních výrobků,  vánočních ozdob a hraček, které jinde těžko objevíte.

http://www.christkindlmarkt.co.at/

 

VÁNOČNÍ TRHY U ZÁMKU HELLBRUNN

Zážitek pro všechny věkové kategorie před branami Salzburgu. Od poloviny listopadu se zámecké zdi, se svými čtyřiadvaceti okny, promění v obrovský adventní kalendář a před ním vyroste Kouzelný les se čtyřmisty nazdobenými stromky. Jejich červené koule a světýlka nasvítí celé prostranství.

http://www.hellbrunneradventzauber.at/